Standardside

Kampprogram 2016      
           
Række: U13/12 Drenge 8-mands Spilletid 1 x 20 min.  
           
Pulje 1: Lem B, Hover/Ølstrup, Spjald IF, Videbæk IF 1 og Videbæk IF 2
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:30 1 Videbæk IF 1 Videbæk IF 2    
09:55 1 Spjald IF Hover/Ølstrup    
10:20 1 Lem B Videbæk IF 1    
10:45 1 Spjald IF Videbæk IF 2    
11:10 1 Hover/Ølstrup Lem B    
11:35 1 Videbæk IF 1 Spjald IF    
12:00 1 Videbæk IF 2 Hover/Ølstrup    
12:25 1 Lem B Spjald IF    
12:50 1 Hover/Ølstrup Videbæk IF 1    
13:15 1 Videbæk IF 2 Lem B    
           
           
           
           
Række: U13/12 Piger 8-mands Spilletid: 1 x 20 min.    
           
Pulje 2: Lem B, Ringkøbing IF, Spjald IF 1, Spjald IF 2 og ØAB 86  
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:30 2 Spjald IF 1 Spjald IF 2    
09:55 2 Ringkøbing IF Lem B    
10:20 2 ØAB 86 Spjald IF 1    
10:45 2 Ringkøbing IF Spjald IF 2    
11:10 2 Lem B ØAB 86    
11:35 2 Spjald IF 1 Ringkøbing IF    
12:00 2 Spjald IF 2 Lem B    
12:25 2 ØAB 86 Ringkøbing IF    
12:50 2 Lem B Spjald IF 1    
13:15 2 Spjald IF 2 ØAB 86    
           
           
           
Række: U11 Drenge 8-mands Spilletid: 1 x 20 min.    
           
Pulje 3: Ringkøbing IF 1, Ringkøbing IF 2, Spjald IF, Holmsland GU og LEDIG
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:30 3 Ringkøbing IF 1 Ringkøbing IF 2    
09:55 3 Spjald IF Holmsland GU    
10:20 3 LEDIG Ringkøbing IF 1    
10:45 3 Spjald IF Ringkøbing IF 2    
11:10 3 Holmsland GU LEDIG    
11:35 3 Ringkøbing IF 1 Spjald IF    
12:00 3 Ringkøbing IF 2 Holmsland GU    
12:25 3 LEDIG Spjald IF    
12:50 3 Holmsland GU Ringkøbing IF 1    
13:15 3 Ringkøbing IF 2 LEDIG    
           
           
           
Række: U11 piger 8-mands Spilletid: 1 x 20 min.    
           
Pulje 4: Hanning B, Hover/Ølstrup, Ringkøbing IF, Spjald IF og Tarm IF
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:30 4 Hanning B Hover/Ølstrup    
09:55 4 Ringkøbing IF Spjald IF    
10:20 4 Tarm IF Hanning B    
10:45 4 Ringkøbing IF Hover/Ølstrup    
11:10 4 Spjald IF Tarm IF    
11:35 4 Hanning B Ringkøbing IF    
12:00 4 Hover/Ølstrup Spjald IF    
12:25 4 Tarm IF Ringkøbing IF    
12:50 4 Spjald IF Hanning B    
13:15 4 Hover/Ølstrup Tarm IF    
           
           
           
           
Række: U10 Drenge 5-mands Spilletid 1 x 15 min.    
           
           
Pulje 5: Hanning B, Skjern GF 2, Tarm IF 1 og Videbæk IF   
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:30 5 Hanning B Skjern GF 2    
09:50 5 Tarm IF 1 Videbæk IF    
10:50 5 Skjern GF 2 Tarm IF 1    
10:50 6 Videbæk IF Hanning B    
11:50 5 Tarm IF 1 Hanning B    
11:50 6 Skjern GF 2 Videbæk IF    
           
           
Pulje 6: Ringkøbing IF, Skjern GF 1, Skjern GF 3 og  Spjald IF    
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:30 6 Ringkøbing IF Spjald IF    
09:30 7 Skjern GF 1 Skjern GF 3    
10:30 6 Spjald IF Skjern GF 1    
10:30 7 Skjern GF 3 Ringkøbing IF    
11:30 6 Skjern GF 1 Ringkøbing IF    
11:30 7 Spjald IF Skjern GF 3    
           
           
Pulje 7: Rindum SU, Skjern GF 4, Tarm IF 2 og Tim GIF    
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:30 8 Rindum SU Skjern GF 4    
09:30 9 Tarm IF 2 Tim GIF    
10:30 8 Skjern GF 4 Tarm IF 2    
10:30 9 Tim GIF Rindum SU    
11:30 8 Tarm IF 2 Rindum SU    
11:50 8 Skjern GF 4 Tim GIF    
           
           
Pulje 15: Nr. 1 pulje 5, Nr. 1 pulje 6 og Nr. 1 pulje 7    
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
12:30 6 Nr. 1 pulje 5 Nr. 1 pulje 6    
13:30 7 Nr. 1 pulje 6 Nr. 1 pulje 7    
14:10 7 Nr. 1 pulje 7 Nr. 1 pulje 5    
           
           
Pulje 16: Nr. 2 pulje 5, Nr. 2 pulje 6 og Nr. 2 pulje 7    
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
12:30 8 Nr. 2 pulje 5 Nr. 2 pulje 6    
13:30 8 Nr. 2 pulje 6 Nr. 2 pulje 7    
14:10 8 Nr. 2 pulje 7 Nr. 2 pulje 5    
           
           
Pulje 17: Nr. 3 pulje 5, Nr. 3 pulje 6 og Nr. 3 pulje 7    
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
12:50 5 Nr. 3 pulje 5 Nr. 3 pulje 6    
13:30 5 Nr. 3 pulje 6 Nr. 3 pulje 7    
14:10 5 Nr. 3 pulje 7 Nr. 3 pulje 5    
           
           
Pulje 18: Nr. 4 pulje 5, Nr. 4 pulje 6 og Nr. 4 pulje 7    
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
12:50 6 Nr. 4 pulje 5 Nr. 4 pulje 6    
13:30 6 Nr. 4 pulje 6 Nr. 4 pulje 7    
14:10 6 Nr. 4 pulje 7 Nr. 4 pulje 5    
           
           
           
           
Række: U10 Piger 5-mands Spilletid 1 x 15 min.    
           
           
Pulje 8: Hanning B, Ringkøbing IF, Spjald IF og LEDIG    
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
10:10 9 Spjald IF LEDIG    
10:30 5 Hanning B Ringkøbing IF    
11:30 5 Ringkøbing IF Spjald IF    
11:30 9 LEDIG Hanning B    
12:30 5 Spjald IF Hanning B    
12:30 9 Ringkøbing IF LEDIG    
           
    Placeringskampe:      
13:30 9 Nr. 4 pulje 8 Nr. 3 pulje 8    
13:50 9 Nr. 2 pulje 8 Nr. 1 pulje 8    
           
           
           
Række: U9 Drenge 5-mands Spilletid: 1 x 15 min.    
           
Pulje 9: Hover/Ølstrup, Ringkøbing IF 1, Ringkøbing IF 2, Videbæk IF 1 og Videbæk IF 2
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:50 6 Videbæk IF 1 Videbæk IF 2    
09:50 7 Ringkøbing IF 1 Ringkøbing IF 2    
10:50 7 Hover/Ølstrup Videbæk IF 1    
10:50 8 Ringkøbing IF 1 Videbæk IF 2    
11:50 7 Ringkøbing IF 2 Hover/Ølstrup    
11:50 9 Videbæk IF 1 Ringkøbing IF 1    
12:50 7 Videbæk IF 2 Ringkøbing IF 2    
12:50 8 Hover/Ølstrup Ringkøbing IF 1    
13:50 5 Ringkøbing IF 2 Videbæk IF 1    
13:50 6 Videbæk IF 2 Hover/Ølstrup    
           
           
           
           
           
Række: U9/U8 Piger 5-mands Spilletid: 1 x 15 min.    
           
Pulje 10: Ringkøbing IF 1, Ringkøbing IF 2, Ringkøbing IF 3, Spjald IF 1  
    og Spjald IF 2      
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:50 8 Ringkøbing IF 1 Ringkøbing IF 2    
09:50 9 Spjald IF 1 Spjald IF 2    
10:50 9 Ringkøbing IF 3 Ringkøbing IF 1    
11:10 9 Spjald IF 1 Ringkøbing IF 2    
12:10 8 Spjald IF 2 Ringkøbing IF 3    
12:10 9 Ringkøbing IF 1 Spjald IF 1    
12:50 9 Ringkøbing IF 2 Spjald IF 2    
13:10 9 Ringkøbing IF 3 Spjald IF 1    
13:50 7 Spjald IF 2 Ringkøbing IF 1    
13:50 8 Ringkøbing IF 2 Ringkøbing IF 3    
           
           
           
           
Række: U8 Drenge 5-mands Spilletid: 1 x 15 min.    
           
Pulje 11: Hanning B, Hover/Ølstrup, Ringkøbing IF 1 og Videbæk IF  
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
10:10 5 Hanning B Hover/Ølstrup    
10:10 6 Ringkøbing IF 1 Videbæk IF    
11:10 5 Hover/Ølstrup Ringkøbing IF 1    
11:10 6 Videbæk IF Hanning B    
12:10 5 Ringkøbing IF 1 Hanning B    
12:10 6 Hover/Ølstrup Videbæk IF    
           
           
Pulje 12: Rindum SU, Ringkøbing IF 2, Spjald IF og Tim GIF    
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
10:10 7 Rindum SU Ringkøbing IF 2    
10:10 8 Spjald IF Tim GIF    
11:10 7 Ringkøbing IF 2 Spjald IF    
11:10 8 Tim GIF Rindum SU    
12:10 7 Spjald IF Rindum SU    
12:30 7 Ringkøbing IF 2 Tim GIF    
           
Placeringskampe:      
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
13:10 5 Nr. 4 pulje 11 Nr. 4 pulje 12    
13:10 6 Nr. 3 pulje 11 Nr. 3 pulje 12    
13:10 7 Nr. 2 pulje 11 Nr. 2 pulje 12    
13:10 8 Nr. 1 pulje 11 Nr. 1 pulje 12    
           
           
           
           
Række: U7 Drenge 3-mands Spilletid: 1 x 8 min.    
           
Pulje 13: Hover/Ølstrup, Rindum SU 1, Rindum SU 2, Rindum SU 3,   
    Ringkøbing IF 1, Ringkøbing IF 2, Ringkøbing IF 3, Ringkøbing IF 4, 
    Ringkøbing IF 5, Spjald IF 1, Spjald IF 2, Spjald IF 3 og Videbæk IF
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
10:00 12 Rindum SU 1 Ringkøbing IF 1    
10:10 10 Rindum SU 2 Ringkøbing IF 2    
10:10 11 Hover/Ølstrup Ringkøbing IF 3    
10:10 12 Rindum SU 3 Spjald IF 1    
10:20 10 Ringkøbing IF 4 Spjald IF 2    
10:20 11 Ringkøbing IF 5 Videbæk IF    
10:20 12 Spjald IF 3 Rindum SU 1    
10:30 12 Ringkøbing IF 1 Spjald IF 1    
10:40 10 Hover/Ølstrup Rindum SU 2    
10:40 11 Ringkøbing IF 2 Spjald IF 2    
10:40 12 Ringkøbing IF 3 Rindum SU 3    
10:50 10 Videbæk IF Ringkøbing IF 4    
10:50 11 Ringkøbing IF 5 Spjald IF 3    
11:00 12 Ringkøbing IF 1 Rindum SU 2    
11:10 10 Hover/Ølstrup Ringkøbing IF 2    
11:10 11 Spjald IF 1 Ringkøbing IF 3    
11:10 12 Ringkøbing IF 4 Rindum SU 1    
11:20 10 Spjald IF 2 Videbæk IF    
11:20 11 Rindum SU 3 Ringkøbing IF 5    
11:20 12 Spjald IF 3 Rindum SU 2    
11:30 12 Ringkøbing IF 2 Rindum SU 1    
11:40 10 Ringkøbing IF 3 Spjald IF 2    
11:40 11 Videbæk IF Hover/Ølstrup    
11:40 12 Rindum SU 3 Ringkøbing IF 4    
11:50 10 Ringkøbing IF 5 Spjald IF 1    
11:50 11 Spjald IF 3 Ringkøbing IF 1    
           
           
           
           
Række: U6 Drenge 3-mands Spilletid: 1 x 8 min.    
           
Pulje 14: Hanning B, Hover/Ølstrup, Rindum SU, Spjald IF, Ringkøbing IF 1
    og Ringkøbing IF 2      
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
10:00 10 Hanning B Hover/Ølstrup    
10:00 11 Rindum SU Spjald IF    
10:00 13 Ringkøbing IF 1 Ringkøbing IF 2    
10:30 10 Hanning B Rindum SU    
10:30 11 Hover/Ølstrup Ringkøbing IF 1    
10:30 13 Spjald IF Ringkøbing IF 2    
11:00 10 Rindum SU Ringkøbing IF 1    
11:00 11 Ringkøbing IF 2 Hover/Ølstrup    
11:00 13 Spjald IF Hanning B    
11:30 10 Hover/Ølstrup Rindum SU    
11:30 11 Spjald IF Ringkøbing IF 1    
11:30 13 Ringkøbing IF 2 Hanning B    
12:00 10 Hover/Ølstrup Spjald IF    
12:00 11 Rindum SU Ringkøbing IF 2    
12:00 13 Ringkøbing IF 1 Hanning B