Kampprogram 2017

Kampprogram      
           
Række: U13/12 Drenge 8-mands Spilletid 1 x 20 min.  
           
Pulje 1: Hanning B, Lem B, Spjald IF og Ringkøbing IF    
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:30 4 Hanning B Lem B    
10:20 4 Spjald IF Ringkøbing IF    
11:10 4 Lem B Spjald IF    
12:00 4 Ringkøbing IF Hanning B    
12:50 4 Spjald IF Hanning B    
13:15 4 Lem B Ringkøbing IF    
           
           
           
           
Række: U13/12 Piger 8-mands Spilletid: 1 x 20 min.  
           
Pulje 2: Borris-Faster, Hanning B, Ringkøbing IF 1, Ringkøbing IF 2, 
    Spjald IF 1 og Spjald IF 2    
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:30 1 Spjald IF 1 Spjald IF 2    
09:30 2 Ringkøbing IF 1 Ringkøbing IF 2    
09:30 3 Borris-Faster Hanning B    
10:20 1 Spjald IF 1 Ringkøbing IF 1    
10:20 2 Spjald IF 2 Borris-Faster    
10:20 3 Ringkøbing IF 2 Hanning B    
11:10 1 Ringkøbing IF 1 Borris-Faster    
11:10 2 Hanning B Spjald IF 2    
11:10 3 Ringkøbing IF 2 Spjald IF 1    
12:00 1 Spjald IF 2 Ringkøbing IF 1    
12:00 2 Ringkøbing IF 2 Borris-Faster    
12:00 3 Hanning B Spjald IF 1    
12:50 1 Spjald IF 2 Ringkøbing IF 2    
12:50 2 Ringkøbing IF 1 Hanning B    
12:50 3 Borris-Faster Spjald IF 1    
           
           
           
Række: U11 Drenge 8-mands     Spilletid: 1 x 20 min.
           
Pulje 3: Ringkøbing IF 1, Ringkøbing IF 2, Spjald IF, Tarm IF 1, Tarm IF 2
    og Videbæk IF      
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:55 1 Ringkøbing IF 1 Ringkøbing IF 2    
09:55 2 Tarm IF 1 Tarm IF 2    
09:55 3 Spjald IF Videbæk IF    
10:45 1 Ringkøbing IF 1 Tarm IF 1    
10:45 2 Ringkøbing IF 2 Spjald IF    
10:45 3 Tarm IF 2 Videbæk IF    
11:35 1 Tarm IF 1 Spjald IF    
11:35 2 Videbæk IF Ringkøbing IF 2    
11:35 3 Tarm IF 2 Ringkøbing IF 1    
12:25 1 Ringkøbing IF 2 Tarm IF 1    
12:25 2 Tarm IF 2 Spjald IF    
12:25 3 Videbæk IF Ringkøbing IF 1    
13:15 1 Ringkøbing IF 2 Tarm IF 2    
13:15 2 Tarm IF 1 Videbæk IF    
13:15 3 Spjald IF Ringkøbing IF 1    
           
           
           
           
Række: U10 Piger 5-mands     Spilletid 1 x 15 min.
           
           
Pulje 4: Hanning B, Lem B 1, Lem B 2, Spjald IF 1 og Spjald IF 2  
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:50 5 Spjald IF 1 Spjald IF 2    
09:50 6 Lem B 1 Lem B 2    
10:50 5 Hanning B Spjald IF 1    
10:50 6 Lem B 1 Spjald IF 2    
11:30 9 Lem B 2 Hanning B    
11:50 9 Spjald IF 1 Lem B 1    
12:30 5 Spjald IF 2 Lem B 2    
12:30 6 Hanning B Lem B 1    
13:10 8 Lem B 2 Spjald IF 1    
13:10 9 Spjald IF 2 Hanning B    
           
           
           
Række: U9 Drenge 5-mands     Spilletid: 1 x 15 min.
           
Pulje 5: Hanning B, Lem B 1, Rindum SU 2, Spjald IF og Vinding UIF  
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:50 7 Hanning B Lem B 1    
10:10 7 Rindum SU 2 Spjald IF    
10:50 7 Vinding UIF Hanning B    
10:50 8 Rindum SU 2 Lem B 1    
11:50 5 Spjald IF Vinding UIF    
11:50 6 Hanning B Rindum SU 2    
12:30 7 Lem B 1 Spjald IF    
12:50 7 Vinding UIF Rindum SU 2    
13:30 5 Spjald IF Hanning B    
13:30 6 Lem B 1 Vinding UIF    
           
           
Pulje 6: Hover/Ølstrup, Lem B 2, Rindum SU 1, Ringkøbing IF og Fjelstervang IF
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:50 8 Hover/Ølstrup Ringkøbing IF    
10:10 8 Fjelstervang IF Lem B 2    
10:50 9 Rindum SU 1 Hover/Ølstrup    
11:10 9 Fjelstervang IF Ringkøbing IF    
11:50 7 Lem B 2 Rindum SU 1    
11:50 8 Hover/Ølstrup Fjelstervang IF    
12:30 8 Ringkøbing IF Lem B 2    
12:50 8 Rindum SU 1 Fjelstervang IF    
13:30 7 Lem B 2 Hover/Ølstrup    
13:30 8 Ringkøbing IF Rindum SU 1    
           
           
Placeringskampe:      
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
14:10 5 Nr. 5 pulje 5 Nr. 5 pulje 6    
14:10 6 Nr. 4 pulje 5 Nr. 4 pulje 6    
14:10 7 Nr. 3 pulje 5 Nr. 3 pulje 6    
14:10 8 Nr. 2 pulje 5 Nr. 2 pulje 6    
14:10 9 Nr. 1 pulje 5 Nr. 1 pulje 6    
           
           
           
           
Række: U9/U8 Piger 5-mands     Spilletid: 1 x 15 min.
           
Pulje 7: Ringkøbing IF, Spjald IF, Videbæk IF 1, Videbæk IF 2 og Videbæk IF 3
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
10:10 5 Videbæk IF 1 Videbæk IF 2    
10:10 6 Videbæk IF 3 Ringkøbing IF    
11:10 5 Spjald IF Videbæk IF 1    
11:10 6 Videbæk IF 3 Videbæk IF 2    
12:10 5 Ringkøbing IF Spjald IF    
12:10 6 Videbæk IF 1 Videbæk IF 3    
12:50 5 Videbæk IF 2 Ringkøbing IF    
12:50 6 Spjald IF Videbæk IF 3    
13:30 9 Ringkøbing IF Videbæk IF 1    
13:50 9 Videbæk IF 2 Spjald IF    
           
           
           
Række: U8 Drenge 5-mands     Spilletid: 1 x 15 min.
           
Pulje 8: Hanning B 1, Hover/Ølstrup, Rindum SU 2, Ringkøbing IF 1 og Spjald IF 2
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:30 5 Hanning B 1 Rindum SU 2    
09:30 6 Hover/Ølstrup Ringkøbing IF 1    
10:30 5 Spjald IF 2 Hanning B 1    
10:30 8 Hover/Ølstrup Rindum SU 2    
11:10 7 Ringkøbing IF 1 Spjald IF 2    
11:10 8 Hanning B 1 Hover/Ølstrup    
12:10 7 Rindum SU 2 Ringkøbing IF 1    
12:10 8 Spjald IF 2 Hover/Ølstrup    
12:50 9 Ringkøbing IF 1 Hanning B 1    
13:10 5 Rindum SU 2 Spjald IF 2    
           
           
Pulje 9: Hanning B 2, Rindum SU 1, Ringkøbing IF 2, Spjald IF 1 og Videbæk IF
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
09:30 7 Videbæk IF Rindum SU 1    
09:30 8 Hanning B 2 Ringkøbing IF 2    
10:30 6 Spjald IF 1 Videbæk IF    
10:30 7 Hanning B 2 Rindum SU 1    
11:30 5 Ringkøbing IF 2 Spjald IF 1    
11:30 6 Videbæk IF Hanning B 2    
12:10 9 Rindum SU 1 Ringkøbing IF 2    
12:30 9 Spjald IF 1 Hanning B 2    
13:10 6 Ringkøbing IF 2 Videbæk IF    
13:10 7 Rindum SU 1 Spjald IF 1    
           
           
Placeringskampe:      
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
13:50 8 Nr. 5 pulje 8 Nr. 5 pulje 9    
13:50 5 Nr. 4 pulje 8 Nr. 4 pulje 9    
13:50 6 Nr. 3 pulje 8 Nr. 3 pulje 9    
13:50 7 Nr. 2 pulje 8 Nr. 2 pulje 9    
14:30 5 Nr. 1 pulje 8 Nr. 2 pulje 9    
           
           
           
Række: U7 Drenge 3-mands     Spilletid: 1 x 8 min.
           
Pulje 15: Hanning B 1, Hanning B 2, Rindum SU 1, Rindum SU 2, Rindum SU 3, 
    Ringkøbing IF, Spjald IF, Tarm If 1, Tarm IF 2 og Tarm IF 3   
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
10:00 12 Hanning B 1 Rindum SU 1    
10:10 10 Hanning B 2 Tarm IF 1    
10:10 11 Rindum SU 2 Tarm IF 2    
10:10 12 Rindum SU 3 Spjald IF    
10:20 10 Tarm IF 3 Ringkøbing IF    
10:40 11 Rindum SU 1 Tarm IF 1    
10:40 12 Tarm IF 2 Hanning B 1    
10:50 10 Tarm IF 3 Rindum SU 3    
10:50 11 Hanning B 2 Rindum SU 2    
10:50 12 Spjald IF Ringkøbing IF    
11:20 10 Ringkøbing IF Rindum SU 1    
11:20 11 Tarm IF 1 Spjald IF    
11:20 12 Rindum SU 3 Hanning B 1    
11:30 10 Rindum SU 2 Tarm IF 2    
11:30 11 Tarm IF 3 Hanning B 2    
11:50 12 Rindum SU 3 Tarm IF 1    
12:00 10 Rindum SU 1 Tarm IF 3    
12:00 11 Spjald IF Rindum SU 2    
12:00 12 Hanning B 1 Ringkøbing IF    
12:10 10 Tarm IF 2 Hanning B 2    
           
           
Række: U7 Piger 3-mands     Spilletid: 1 x 8 min
           
Pulje 16 Rindum SU 1, Rindum SU 2, Spjald IF 1 og Spjald IF 2  
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
10:20 11 Rindum SU 1 Rindum SU 2    
10:20 12 Spjald IF 1 Spjald IF 2    
11:00 10 Rindum SU 2 Spjald IF 1    
11:00 11 Spjald IF 2 Rindum SU 1    
11:30 12 Spjald IF 1 Rindum SU 1    
11:40 10 Rindum SU 2 Spjald IF 2    
           
           
           
Række: U6 Drenge 3-mands     Spilletid: 1 x 8 min.
           
Pulje 17: BK Klitten, GAFFA, Rindum SU 1, Rindum SU 2, Rindum SU 3  
    og Spjald IF      
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
10:00 10 Rindum SU 1 BK KLitten    
10:00 11 GAFFA Rindum SU 2    
10:00 13 Rindum SU 3 Spjald IF    
10:30 12 Rindum SU 1 GAFFA    
10:30 13 BK KLitten Rindum SU 3    
10:40 10 Rindum SU 2 Spjald IF    
11:10 11 GAFFA Rindum SU 3    
11:10 12 Spjald IF BK KLitten    
11:10 13 Rindum SU 2 Rindum SU 1    
11:50 10 BK KLitten GAFFA    
11:50 11 Rindum SU 2 Rindum SU 3    
11:50 13 Spjald IF Rindum SU 1    
           
           
           
Række: U5 Drenge 3-mands     Spilletid: 1 x 8 min.
           
Pulje 18: Rindum SU, Tarm IF 1, Tarm IF 2 og LEDIG    
           
           
Kl.  Bane Hold   Resultat  
10:30 10 Rindum SU Tarm IF 1    
10:30 11 Tarm IF 2 LEDIG    
11:00 12 Tarm IF 1 Tarm IF 2    
11:10 10 LEDIG Rindum SU    
11:40 11 Tarm IF 2 Rindum SU    
11:40 12 Tarm IF 1 LEDIG