Kampprogram 2018

Kampprogram 2018      
           
Række: U13/U12/U11 Drenge 8-mands Spilletid 1 x 20 min.  
           
Pulje 1: Ringkøbing IF, SHN/Ulfborg, Spjald IF, Tarm IF 1
    Tarm IF 2 og Tim GIF      
           
Kl Bane Hold   Resultat  
09:30 1 Tim GIF Spjald IF    
09:30 2 Tarm IF 1 Tarm IF 2    
09:30 3 Ringkøbing IF SHN/Ulfborg    
10:20 1 Tim GIF Tarm IF 1    
10:20 2 Spjald IF Ringkøbing IF    
10:20 3 Tarm IF 2 SHN/Ulfborg    
11:10 1 Tarm IF 1 Ringkøbing IF    
11:10 2 SHN/Ulfborg Spjald IF    
11:10 3 Tarm IF 2 Tim GIF    
12:00 1 Spjald IF Tarm IF 1    
12:00 2 Tarm IF 2 Ringkøbing IF    
12:00 3 SHN/Ulfborg Tim GIF    
12:50 1 Spjald IF Tarm IF 2    
12:50 2 Tarm IF 1 SHN/Ulfborg    
12:50 3 Ringkøbing IF Tim GIF    
           
           
           
Række: U13 Piger 8-mands     Spilletid: 1 x 20 min.
           
Pulje 3: Hanning B, Spjald IF 1, Spjald IF 2 og Nr. Vium GF
   
           
Kl Bane Hold   Resultat  
09:55  1 Spjald IF 1 Spjald IF 2    
09:55  4 Hanning B Nr. Vium GF    
10:45  4 Spjald IF 2 Hanning B    
10:45  2 Nr. Vium GF Spjald IF 1    
11:35  2 Hanning B Spjald IF 1    
11:35  4 Spjald IF 2 Nr. Vium GF    
           
Placeringskampe:      
           
Kl Bane Hold   Resultat  
12:25 1 Nr. 4 pulje 3 Nr. 3 pulje 3    
12:25 2 Nr. 2 pulje 3 Nr. 1 pulje 3    
           
           
           
Række: U11 piger 8-mands     Spilletid: 1 x 20 min.
           
Pulje 4: Faster B, Lem B, Spjald IF, SHN/Ulfborg og ØAB 86  
           
Kl Bane Hold   Resultat  
09:30 4 Faster B Lem B    
09:55 2 Spjald IF SHN/Ulfborg    
10:20 4 ØAB 86 Faster B    
10:45 1 Spjald IF Lem B    
11:10 4 SHN/Ulfborg ØAB 86    
11:35 1 Faster B Spjald IF    
12:00 4 Lem B SHN/Ulfborg    
12:25 4 ØAB 86 Spjald IF    
12:50 4 SHN/Ulfborg Faster B    
13:15 4 Lem B ØAB 86    
           
           
           
Række: U10 Drenge 5-mands     Spilletid: 1 x 15 min.
           
Pulje 5: Hanning B, Rindum SU 1, Ringkøbing IF og Spjald IF    
           
Kl Bane Hold   Resultat  
09:50 5 Ringkøbing IF Spjald IF    
10:10 5 Hanning B Rindum SU 1    
10:50 5 Rindum SU 1 Ringkøbing IF    
10:50 6 Spjald IF Hanning B    
11:50 5 Ringkøbing IF Hanning B    
11:50 6 Rindum SU 1 Spjald IF    
           
Pulje 6: Hover/Ølstrup, Rindum SU 2, Tarm IF og Vinding UIF    
           
Kl Bane Hold   Resultat  
10:10 6 Hover/Ølstrup Rindum SU 2    
10:10 7 Tarm IF Vinding UIF    
11:10 5 Rindum SU 2 Tarm IF    
11:10 6 Vinding UIF Hover/Ølstrup    
11:50 7 Tarm IF Hover/Ølstrup    
12:10 7 Rindum SU 2 Vinding UIF    
           
Placeringskampe:      
           
Kl Bane Hold   Resultat  
12:50 6 Nr. 4 pulje 5 Nr. 4 pulje 6    
12:50 7 Nr. 3 pulje 5 Nr. 3 pulje 6    
12:50 8 Nr. 2 pulje 5 Nr. 2 pulje 6    
13:10 5 Nr. 1 pulje 5 Nr. 1 pulje 6    
           
           
           
Række: U9 Drenge 5-mands     Spilletid: 1 x 15 min.
           
Pulje 7: Lem B 1, Rindum SU, Ringkøbing IF 2, Spjald IF 1 og Tarm IF  
           
Kl Bane Hold   Resultat  
09:30 5 Lem B 1 Rindum SU    
09:30 6 Ringkøbing IF 2 Spjald IF 1    
10:10 8 Tarm IF Lem B 1    
10:30 8 Ringkøbing IF 2 Rindum SU    
11:10 7 Spjald IF 1 Tarm IF    
11:10 8 Lem B 1 Ringkøbing IF 2    
12:10 5 Rindum SU Spjald IF 1    
12:10 6 Tarm IF Ringkøbing IF 2    
13:10 6 Spjald IF 1 Lem B 1    
13:10 7 Rindum SU Tarm IF    
           
Pulje 8: Hover/Ølstrup, Lem B 2, Ringkøbing IF 1, Spjald IF 2 og Videbæk IF
           
Kl Bane Hold   Resultat  
09:30 7 Hover/Ølstrup Lem B 2    
09:50 7 Ringkøbing IF 1 Spjald IF 2    
10:30 5 Videbæk IF Hover/Ølstrup    
10:30 6 Ringkøbing IF 1 Lem B 2    
11:30 5 Spjald IF 2 Videbæk IF    
11:30 6 Hover/Ølstrup Ringkøbing IF 1    
12:10 8 Lem B 2 Spjald IF 2    
12:30 8 Videbæk IF Ringkøbing IF 1    
13:10 8 Spjald IF 2 Hover/Ølstrup    
13:30 8 Lem B 2 Videbæk IF    
           
Placeringskampe:      
           
Kl Bane Hold   Resultat  
13:50 5 Nr. 5 pulje 7 Nr. 5 pulje 8    
13:50 6 Nr. 4 pulje 7 Nr. 4 pulje 8    
13:50 7 Nr. 3 pulje 7 Nr. 3 pulje 8    
13:50 8 Nr. 2 pulje 7 Nr. 2 pulje 8    
14:10 5 Nr. 1 pulje 7 Nr. 1 pulje 8    
           
           
Række: U10/U9/U8 Piger 5-mands   Spilletid: 1 x 15 min.
           
Pulje 9: Ringkøbing IF, Spjald IF 1, Spjald IF 2, Tarm IF, Videbæk IF 1  
    og Videbæk IF 2      
           
Kl Bane Hold   Resultat  
09:30 8 Spjald IF 1 Spjald IF 2    
09:50 6 Videbæk IF 1 Videbæk IF 2    
09:50 8 Ringkøbing IF Tarm IF    
10:30 7 Spjald IF 1 Videbæk IF 1    
10:50 7 Spjald IF 2 Ringkøbing IF    
10:50 8 Videbæk IF 2 Tarm IF    
11:30 7 Videbæk IF 1 Ringkøbing IF    
11:30 8 Tarm IF Spjald IF 2    
11:50 8 Videbæk IF 2 Spjald IF 1    
12:30 5 Spjald IF 2 Videbæk IF 1    
12:30 6 Videbæk IF 2 Ringkøbing IF    
12:50 5 Tarm IF Spjald IF 1    
13:30 5 Spjald IF 2 Videbæk IF 2    
13:30 6 Videbæk IF 1 Tarm IF    
13:30 7 Ringkøbing IF Spjald IF 1    
           
           
           
Række: U7 Drenge 3-mands     Spilletid: 1 x 8 min.
           
Pulje 10: BK Klitten 1, BK Klitten 2, BK Klitten 3, Rindum SU 1, Rindum SU 2,
    Rindum SU 3, Spjald IF og Vorgod-Barde     
           
Kl Bane Hold   Resultat  
10:10 11 BK Klitten 1 Rindum SU 1    
10:20 9 BK Klitten 2 Rindum SU 2    
10:20 10 BK Klitten 3 Spjald IF    
10:20 11 Rindum SU 3 Vorgod-Barde    
10:50 10 Spjald IF BK Klitten 1    
11:00 9 BK Klitten 2 Rindum SU 3    
11:00 10 Rindum SU 1 BK Klitten 3    
11:00 11 Vorgod-Barde Rindum SU 2    
11:30 9 BK Klitten 1 Rindum SU 2    
11:30 10 Vorgod-Barde BK Klitten 2    
11:40 9 Rindum SU 3 BK Klitten 3    
11:40 10 Spjald IF Rindum SU 1    
12:10 9 BK Klitten 1 Vorgod-Barde    
12:10 10 BK Klitten 2 Rindum SU 1    
12:20 9 Rindum SU 2 BK Klitten 3    
12:20 10 Rindum SU 3 Spjald IF    
           
           
           
Række: U7 Piger 3-mands     Spilletid: 1 x 8 min
           
Pulje 11 BK Klitten, Spjald IF 1,  Spjald IF 2, Videbæk IF 1 og Videbæk IF 2
           
Kl Bane Hold   Resultat  
10:10 9 Spjald IF 1 Spjald IF 2    
10:10 10 Videbæk IF 1 Videbæk IF 2    
10:40 9 BK Klitten Spjald IF 1    
10:40 10 Videbæk IF 1 Spjald IF 2    
11:10 9 Videbæk IF 2 BK Klitten    
11:10 10 Spjald IF 1 Videbæk IF 1    
11:50 9 Spjald IF 2 Videbæk IF 2    
11:50 10 BK Klitten Videbæk IF 1    
12:20 11 Videbæk IF 2 Spjald IF 1    
12:30 9 Spjald IF 2 BK Klitten    
           
           
           
Række: U6 Drenge 3-mands     Spilletid: 1 x 8 min.
           
Pulje 12: Rindum SU 1, Rindum SU 2, Rindum SU 3, Ringkøbing IF, Spjald IF, 
    Tarm IF 1 og Tarm IF 2      
           
Kl Bane Hold   Resultat  
10:00 9 Rindum SU 1 Ringkøbing IF    
10:00 10 Rindum SU 2 Spjald IF    
10:00 11 Rindum SU 3 Tarm IF 1    
10:30 9 Tarm IF 2 Rindum SU 1    
10:30 10 Ringkøbing IF Tarm IF 1    
10:30 11 Spjald IF Rindum SU 3    
10:50 9 Tarm IF 2 Rindum SU 2    
11:10 11 Rindum SU 1 Spjald IF    
11:20 9 Rindum SU 2 Ringkøbing IF    
11:20 10 Rindum SU 3 Tarm IF 2    
11:40 11 Tarm IF 1 Rindum SU 1    
11:50 11 Ringkøbing IF Rindum SU 3    
12:00 9 Spjald IF Tarm IF 2    
12:00 10 Rindum SU 2 Tarm IF 1    
           
           
           
Række: U5 Drenge 3-mands     Spilletid: 1 x 8 min.
           
Pulje 13: BK Klitten, Ringkøbing IF, Vorgod-Barde og LEDIG    
           
           
Kl Bane Hold   Resultat  
10:40 11 BK Klitten Ringkøbing IF    
10:50 11 Vorgod-Barde LEDIG    
11:20 11 Ringkøbing IF Vorgod-Barde    
11:30 11 LEDIG BK Klitten    
12:00 11 Vorgod-Barde BK Klitten    
12:10 11 Ringkøbing IF LEDIG